Wycieczka  do firmy POL-MAK
w Iławie

2019

W słoneczny, kwietniowy dzień 2019 roku uczniowie 2 i 3 klasy technikum papierniczego pojechali na wycieczkę zawodową do zakładu poligraficznego POL-MAK w Iławie. Młodzież miała okazję pierwszy raz zobaczyć nowoczesną maszynę do produkcji papieru na serwetki.
Po krótkim, ciekawym wstępie, przeplatanym zagadkami, zwiedzający udali się skonfrontować wiedzę teoretyczną z praktyką – przyjrzeć się parkowi maszynowemu i procesom technologicznym związanym z wytwarzaniem i przetwarzaniem papieru typu tissue oraz zapoznać się z aparaturą laboratoryjną.

Nieliczni mieli wyjątkową możliwość zobaczyć z bliska pod czujnym okiem opiekunów zasadę działania rozczyniacza wirowego i oddzielania wstęgi od cylindra Yankee.
Dzięki życzliwemu i profesjonalnemu podejściu pracowników firmy uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami BHP obowiązującymi w takich przedsiębiorstwach oraz wzbogacili swoją wiedzę z nowoczesnych, przyszłościowych technologii branży papierniczej. Na koniec, w ramach podziękowania oprowadzającym został wręczony symboliczny kubek z logo szkoły i zawodu Technik papiernictwa. Warto wspomnieć, że firma przez najbliższe 2-3 lata ma zamiar się rozwijać i będzie potrzebowała nowych pracowników.
Po zwiedzeniu zakładu był czas na posiłek i spacer nad pięknym jeziorem Mały Jeziorak.