PAMIĘCI POMORDOWANYCH OFICERÓW

W piątek 12 kwietnia 2013 r. uczniowie naszej szkoły z klas II cukiernik, II gastronomiczno – papierniczej i III gastronomia z ochroną środowiska uczcili pamięć o pomordowanych polskich oficerach w 1940 roku w Katyniu, Twerze, Smoleńsku i Ostaszkowie.

W „Parku Dendrologicznym”, udostępnionym przez Nadleśnictwo Kwidzyn, młodzież zapaliła znicze i oddała hołd minutą ciszy przy symbolicznym Dębie poświęconym pamięci pomordowanego aspiranta Policji Państwowej Kazimierza Smentka zamordowanego w Twerze.

Nasza szkoła posadziła ten Dąb w 2010 roku w ramach Ogólnopolskiego Programu „ Katyń…Ocalić od Zapomnienia”.

Pierwsze wspólne wyjście zakończyliśmy małym ogniskiem i mile spędzonym czasem poza murami szkoły.

Lekcję historii przygotowali panowie: Henryk Michalik i Antoni Barganowski.

Opiekunkami i współorganizatorami były panie: Magdalena Śnieg i Iwona Grodecka- Trautsolt.