Dąb Katyński 2016

pamiętamy i będziemy

2013

Uczniowie naszej szkoły w piątek 8 kwietnia minutą ciszy uczcili pamięć pomordowanych Polaków w Katyniu, Kozielsku, Ostaszkowie przy Dębie Katyńskim posadzonym przez nasza szkołę w Parku Dendrologicznym na Miłosnej.

W uroczystości udział wzięły klasy I – technikum papiernicze i technikum hotelarsko – gastronomicznego oraz klasa II cukierników i sprzedawców wraz ze swoimi wychowawcami.

Nasza szkoła posadziła ten Dąb w 2010 roku w ramach Ogólnopolskiego Programu „ Katyń…Ocalić od Zapomnienia”.

Kierownik wycieczki – Henryk Michalik poprowadził grupę ciekawych historyczno – przyrodniczym szlakiem do miejsca upamiętnienia.

Tam młodzież wysłuchała lekcji historii, która w okrutny sposób zatoczyła koło w 2010 roku katastrofą samolotu z delegacją polskich osobistości na czele z parą prezydencką, zapaliła znicze pod Dębem Katyńskim poświęconym jednemu z pomordowanych w 1940 roku – płk. Kazimierzowi Smentkowi i uczciła pamięć wszystkich zmarłych na smoleńskiej ziemi minutą ciszy. W tym uroczystym momencie wziął udział również dyrektor Henryk Czyżewski.

Spotkanie zakończyliśmy wspólnym biesiadowaniem przy ognisku przygotowanym przez leśniczego, dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Kwidzyn.

Iwona Grodecka - Trautsolt