Dzień Języków Obcych

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych zorganizowaliśmy w tym roku szkolnym 10 października. Uczniowie klas pierwszych przez trzy tygodnie przygotowywali się do konkursu, zgłębiając wiedzę ogólną na temat krajów języka, którego się uczą. Wykonali również ciekawe plakaty dotyczące tych krajów oraz rozszyfrowywali znaczenia przysłów i powiedzonek przygotowanych przez uczniów klas starszych w języku angielskim, francuskim i rosyjskim.

W dniu konkursu zaprosiliśmy do auli uczniów klas pierwszych. Wszyscy mogli podziwiać rozwieszone plakaty przedstawiające skojarzenia uczniów z Francją, Wielką Brytania i Rosją. Trzyosobowe grupy reprezentujące każdą grupę językową odpowiadały na ciekawe pytania i odgadywały czytane przez prowadzących przysłowia.

Organizatorzy bardzo dziękują za fantastyczną atmosferę nauczycielom wychowania fizycznego, jury oceniającemu i oczywiście młodzieży.

Oto zwycięskie drużyny:

Język angielski: