DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2013

17 kwietnia rozpoczęły się w całej Polsce  „Dni przedsiębiorczości" organizowane przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Od pierwszej edycji „Dzień przedsiębiorczości” organizowany jest przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP. Już po raz trzeci odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Wyjątkowo w tym roku młodzież mogła brać udział w tym projekcie przez cały tydzień w dniach 15 – 19 kwietnia 2013r.

Celem projektu jest włączenie środowisk przedsiębiorców w edukację młodzieży,  zbudowanie dobrych relacji między szkołą a miejscem pracy, uświadomienie młodym ludziom konieczności dostosowywania się do zmieniających się warunków na rynku pracy i szerzenie przedsiębiorczych postaw wśród młodzieży.

Dzięki  życzliwości wielu kwidzyńskich, prabuckich i okolicznych firm, drobnych przedsiębiorców, urzędów, dyrektorów przedszkoli również w Ryjewie, Kisielicach,  ich pomocy i zaangażowaniu - nasi uczniowie mogli już teraz zapoznać się w praktyce ze swoim, być może, przyszłym wymarzonym zawodem i tym samym zweryfikować swoje wyobrażenia o nim z rzeczywistością.

Nasza młodzież odbyła praktyki w Urzędach Miasta Kwidzyn i Prabut, Urzędzie Gminy Kwidzyn, Nadleśnictwie Kwidzyn, Przedszkolach w Prabutach, Kisielicach, Ryjewie, Kwidzynie, Hotelu CENTRUM, BALKE, Ośrodku Edukacyjno – Opiekuńczo – Wychowawczym w Okrągłej Łące, IGLOTECHU, EKOTEC-u, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Kulkolandii – przy ul. Kopernika, Spółdzielni Mieszkaniowej RENAWA, w firmach transportowych, w sklepach spożywczych, przemysłowych, gospodarstwa domowego, kwiaciarniach.

Sporą grupę uczniów zechciał u siebie gościć Druk Ekspres i Powiatowy Urząd Pracy w Kwidzynie.

W programie tym wzięli udział uczniowie klas I HT, I GP, III TH, III GŚ – łącznie – 120 uczniów.

Organizatorami „Dnia przedsiębiorczości”  były nauczycielki: Ewa Holińska, Marta Goc – Kozakiewicz, Aleksandra Serdacka i Magdalena Śnieg.

Program edukacyjny „Dzień przedsiębiorczości” podsumowywany jest corocznie podczas Gali Przedsiębiorczości, organizowanej w Pałacu Prezydenckim.

koordynator edycji 2013: Iwona Grodecka - Trautsolt