W ZSP NR 2

Jak zwykle, 14 października uroczyście świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Punktualnie o godzinie 11.00 goście, zaproszeni przez Samorząd Uczniowski, zaszczycili nas swą obecnością w auli szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Program „artystyczno- akrobatyczno - rozrywkowy”, jak co roku, przygotowało Koło Teatralno – Wokalne, działające "pod wezwaniem" p. Elżbiety Sawickiej i p. Marcina Lemańskiego.

To, że wokaliści jak zwykle staną na wysokości zadania, było oczywiste, ale kabaret tego roku miał zaskoczyć nas wszystkich. Gdy kurtyny "poszły w górę", widzom ukazali się aktorzy, lecz ku zdziwieniu wszystkich zgromadzonych, nie byli to uczniowie! Tym razem w rolę uczniów wcielili się nasi jedyni i niepowtarzalni nauczyciele ( p. Burczyńska, p. Holińska, p. Klimek, p. Krauze – Cichy, p. Serdacka, p. Trautsolt, p. Paciorek, p. Michlewicz), a ich nauczycielką była nasz etatowa "królowa ról kabaretowych" - Dorota Falkowska. Nasza pseudo burleska pt. „Szkoła na opak” rozbawiła widzów do łez, a uczniowie do dzisiaj nie mogą uwierzyć, że nauczyciele potrafią bacznie się im przyglądać, niczym myśliwy na ambonie. Co więcej, potrafią też doskonale naśladować ich sztubackie wygłupy, pokazując tym samym, że tak naprawdę mają sporo dystansu i zrozumienia do trudnego, nierzadko, okresu dorastania.

Występującym nauczycielom i Dorocie Falkowskiej należą się słowa uznania za doskonałą grę oraz odwagę, bo niełatwo z dnia na dzień stać się nauczycielką swoich wykładowców i uczniem karnie słuchającym swojego... ucznia.

Konferansjerskimi zdolnościami i dość ciętym dowcipem wykazali się: Sara Koralewska, Karolina Jaroszewicz i debiutujący „na deskach szkolnego teatru”, Bartosz Harackiewicz.

Dekoracje p. Doroty Wyrożemskiej i opatrzone w piękne opakowanie upominki, uświetniły całą uroczystość, nadając jej wyjątkowości i serdeczności oraz przywołując uśmiech na twarzach wielu gości.

KLASA 3 B i WYCHOWAWCZYNI
Pani Elżbieta Sawicka: