DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

11 października w naszej szkole świętowaliśmy z klasami pierwszymi Dzień Języków Obcych. Każda grupa językowa miała za zadanie przygotować plakaty i stoiska przedstawiające skojarzenia uczniów z językiem, którego się uczą.

Uczniowie klas technikum – gastronomia, turystyka, hotelarze i papiernicy – przygotowywali materiały z języka angielskiego, francuskiego i rosyjskiego. Uczniowie klas zasadniczych – kucharze – z języka francuskiego, a cukiernicy-
z języka rosyjskiego.

Na początku spotkania jury w składzie: pani Ewa Saj – Kurpiewska, pani Alicja Szwed i pani Anna Tengowska oceniło przygotowane stoiska oraz porozwieszane w całej auli plakaty.

Drużyny reprezentujące język francuski przedstawiły również prezentacje multimedialne na temat Francji, jej historii, zwyczajów i kuchni. Zebrana widownia oraz jury z przyjemnością obejrzeli przygotowany materiał.

Zasadniczą częścią zabawy była gra „Jedna z TRZECH”, podczas której drużyny reprezentujące swoje grupy językowe odpowiadały na pytania z wiedzy ogólnej języka w danej grupie nauczanego. Pierwsze serie pytań były z sugerowanymi odpowiedziami, a kiedy zostały dwie drużyny, prowadzące zadawały pytania otwarte.

Zadania wcale nie były łatwe, czasem bezcenna była podpowiedź widowni ;-) Jury ogłosiło wyniki:

w kategorii język angielski zwyciężyły dwie drużyny w składzie:  Kl. I GP : Klaudia Żurawska, Edyta Tkaczuk, Mateusz Konarski,  Kl. I TH: Aleksandra Misiewicz, Katarzyna Szczęsna, Agata Szymańska,

w kategorii język francuski zwyciężyła klasa I kucharz w składzie:
Norbert Jankowski, Karina Jankowska, Małgorzata Gajewska,

w kategorii: język rosyjski – klasa I cukiernik, a oto skład:

Julia Przybyszewska, Klaudia Maruszczak i Dorota Szatkowska

GRATULUJEMY!!!

Zabawę przygotowali nauczyciele języków obcych: Krystyna Krauze – Cichy, Barbara Wojtaszek, Iwona Grodecka – Trautsolt
i Marcin Lemański.

Dziękujemy pani Bożennie Osowskiej za opiekę nad widownia podczas całego konkursu.

Iwona Grodecka - Trautsolt