Dzień Przedsiębiorczości
2016

Rynek pracy w Kwidzynie jest coraz bardziej otwarty na nowych pracowników. Młodzi ludzie często nie mają wyobrażenia, jak wygląda praca zawodowa i związane z nią wymagania stawiane przez  pracodawców. Aby to zmienić, powstał Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości. W środę, 20 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie  mogli poznać praktyczne strony zawodów, z którymi wiążą swoją przyszłość.
Inicjatywa, jak co roku spotkała się z ciepłym przyjęciem lokalnych Przedsiębiorców, uczniowie gościli w wielu miejskich i prywatnych instytucjach, jak np.:

Urząd Miejski w Kwidzynie, Kwidzyński Park Naukowo-Technologiczny, Powiatowy Zespół Ekonomiczno-Administracyjny, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Młodzieżowy Ośrodek wychowawczy w Kwidzynie, Straż Pożarna w Kwidzynie, International Paper Kwidzyn, Druk Ekspres, PPHU Rafka, SPU Rodło, DS. Smith Polska, Telewizja Kwidzyn.tv, Przedszkole Integracyjne w Kwidzynie, Przedszkole Jedyneczka, Przedszkole Promyk w Kwidzynie, Przedszkole w Sadlinkach, Przedszkole Miś Uszatek w Prabutach, Studio Foto Janina Kucharska w Kwidzynie.

Dyrekcja, nauczyciele przedsiębiorczości oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie składają serdeczne podziękowania wszystkim Instytucjom zaangażowanym w realizację projektu, dziękujemy za to,że możemy kształcić młodzież nie tylko teoretycznie!

- Co roku szukamy takich firm dla naszych uczniów, aby spełniały oczekiwania młodzieży i dały im możliwość szerszego spojrzenia na  zawody, z którymi zwiążą niedługo swoją przyszłość – powiedziała Pani Ewa Holińska nauczyciel przedsiębiorczości w ZSP nr 2.

- Szkoła uczy młodzież teoretycznej nauki zawodu, a Dzień Przedsiębiorczości jest świetną okazją do poznania specyfiki pracy na różnych stanowiskach, na weryfikację pewnych predyspozycji i umiejętności uczniów do zawodów, w których niedługo będą pracować – powiedziała Pani Iwona Grodecka-Trautsolt nauczyciel przedsiębiorczości w ZSP 2.

Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji w przyszłym roku, zapraszamy instytucje oraz prywatnych przedsiębiorców do włączenia się w realizację projektu.

Marta Goc-Kozakiewicz