KLUB EUROPEJSKI DWÓJKI

Sukcesy Szkolnego Klubu Europejskiego „EuroDwójka” działającego w ZSP nr 2 w Kwidzynie,

prowadzonego przez Mirosławę Piotrowską i Ewę Holińską.

26 marca 2013 roku uczniowie ZSP nr 2 w Kwidzynie po raz 10 wzięli udział w konkursie „Polska w Unii”. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego i połączony z obchodami dnia Europy. Zakres materiału konkursu obejmuje wiedzę na temat funkcjonowania Unii Europejskiej.

9 maja 2013 roku spośród stu laureatów etapu szkolnego z ponad 50 szkół województwa pomorskiego 10 najzdolniejszych finalistów rywalizowało w finale wojewódzkim.

Uczennica Technikum nr 2 w ZSP nr 2 w Kwidzynie Aleksandra Wesołowska pokonała wszystkich rywali zdobywając pierwsze miejsce
i cenny sprzęt elektroniczny.

Druga z finalistek Ewelina Simson zajęła wysokie szóste miejsce w województwie.

Był to jedyny sukces uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kwidzyńskiego.

W 2012 roku Klaudia Jankowska w tymże konkursie została laureatką
3-go miejsca
i na zaproszenie Jarosława Wałęsy we wrześniu odbyła kilkudniowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

W kwietniu 2013 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Obywatel Europejczyk” organizowanym przez Komisję Europejską oraz Polską Fundację im. Roberta Schumana. Konkurs polegał na przygotowaniu projektu multimedialnego w formie filmu, reportażu, animacji promującego Europejski Rok Obywatelski i odpowiednim wypromowaniu go.

„EuroDwójka” otrzymała wyróżnienie. W nagrodę Fundacja pokryła koszty dojazdu do i z Warszawy. 11 maja 2013 roku grupa 24 uczniów jako jedyna reprezentowała Kwidzyn na Paradzie Schumana oraz wzięła udział w dodatkowych zajęciach i spotkaniach w Akademii Schumana.

Miłym akcentem była możliwość spotkania z Panem Komisarzem Januszem Lewandowskim, który serdecznie pozdrawia nasze miasto, czego dowód mamy na publikacji.

Galeria zdjęć z Warszawy