Pomorskie Perspektywy Zawodowe

Konferencja 2016

30 maja 2016 r. czworo uczniów naszej szkoły: Monika Ciepłuch, Monika Waleryś, Bartosz Galewski z klasy 2 TP oraz Patryk Olszewski z klasy 3GP wraz z opiekunką Panią Mieczysławą Jamrozik, uczestniczyło w konferencji "Pomorskie Perspektywy Zawodowe", zorganizowanej przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną w Gdańsku, pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Rozwoju. Celem konferencji było zwiększenie potencjału polskiego szkolnictwa zawodowego i wsparcie go poprzez współpracę z przedsiębiorstwami. Nasi przedstawiciele przygotowali stoisko prezentujące zawód technik papiernictwa oraz nagrali film pokazujący laboratoryjną metodę wykonywania papieru. Zainteresowanym udzielali informacji dotyczących kształcenia w zawodzie i możliwościach zatrudnienia po ukończeniu szkoły.

Jedną z wielu przyciągających uwagę atrakcji na stoisku były przedmioty wydrukowane w technologii 3D wykonane przez uczestników projektu Erasmus+.Nasz udział spotkał się z pozytywnym odbiorem uczestników konferencji, wśród których była obecna Pani Wiceminister Edukacji Narodowej Teresa Wargocka, oraz stworzył dodatkową możliwość rozpowszechnienia kierunku papiernictwa i pokazania cennej współpracy naszej szkoły z International Paper Kwidzyn Sp.z o.o.  Potwierdzeniem tego był czynny udział w konferencji Tomasza Parafianczuka – absolwenta naszej szkoły z 2015 roku, który bezpośrednio po ukończeniu szkoły został pracownikiem IP – Kwidzyn. Tomasz w trakcie wypowiedzi podkreślił, że pracuje zgodnie z wykształceniem w ramach stażu odbywanego na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy ZSP 2, a IP - Kwidzyn. Praca daje mu ogromną satysfakcję i możliwość rozwoju, a wszystko to zawdzięcza trafnemu wyborowi kierunku kształcenia.

Był to nasz kolejny kontakt z rynkiem pracy, który potwierdził słuszność wyboru szkoły zawodowej. Zobaczyliśmy starania podejmowane w celu zapewnienia jak najlepszego kształcenia zawodowego ukierunkowanego na potrzeby lokalnego rynku pracy. W trakcie wymiany wrażeń po konferencji wymyśliliśmy kilka ciekawych rozwiązań, które uatrakcyjnią promocję szkolnictwa zawodowego i bliski nam kierunek papierniczy. Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia prac nad pierwszym na świecie długometrażowym filmem w całości realizowanym techniką malarstwa olejnego - ,,Loving Vincent’’ oraz łazika skonstruowanego przez studentów Politechniki Gdańskiej.

Reprezentanci szkoły wraz z opiekunką