Mistrz Wiedzy Hotelarskiej 2013

12 i 13 marca 2013r. po raz kolejny spotkali się uczniowie szkół województwa pomorskiego, kształcących w zawodzie technik hotelarstwa, próbując swych sił w VI Wojewódzkim Konkursie dla Szkół Ponadgimnazjalnych Mistrz Wiedzy Hotelarskiej, organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku.

W konkursie wzięło udział 10 szkół województwa pomorskiego, kształcące w zawodzie technik hotelarstwa. Każda szkoła mogła zgłosić dwóch uczniów. Do tegorocznej edycji przystąpiły szkoły
z Gdańska, Gdyni, Wejherowa, Kwidzyna, Ustki, Owidza, Władysławowa, Lęborka i Słupska.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

I - prezentacja wszystkich uczestników oraz test - ZSP nr 1 w Słupsku

II - finał, w którym wzięło udział 8 uczestników z najwyższą liczbą uzyskanych punktów, składający się z dwóch części: obsługa konsumenta i obsługa gościa ( w tym gościa obcojęzycznego) w recepcji hotelu w Hotelu Dolina Charlotty Resort & Spa w Strzelinku.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV TH: Klaudia Jankowska i Aleksandra Kuriata, które zakwalifikowały się do ścisłego finału.

I kolejny sukces…

Klaudia Jankowska zajęła II miejsce i otrzymała zaproszenie dla dwóch osób na weekendowy pobyt w hotelach: Dolina Charlotty Resort & SPA w Strzelinku

GRATULUJEMY  Klaudii i Oli oraz opiekunce Pani Bożennie Ossowskiej!