XXIX RAJD ŻAKÓW I CHRZEST KLAS PIERWSZYCH

25 września 2013 r. odbył się w naszej szkole chrzest bojowy pierwszoklasistów, który przygotował Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klas IV. W Rajdzie udział wzięło 6 klas: klasa I GP, I TH, I K, I WS, I CW i I AK wraz z wychowawcami.

Pierwszym zadaniem było przygotowanie na dzień rajdu: ciekawego nakrycia głowy, plakatu oraz piosenki o swojej klasie. Kolejnym wyzwaniem, jakie klasy pierwsze otrzymały w dniu rajdu, było udzielenie odpowiedzi na pytania o szkole i jej nauczycielach. Zanim wszyscy udali się na miejsce odbywania rajdu, uczennice klas czwartych pomalowały pierwszakom twarze.

Po drodze trzeba było odpowiedzieć na kolejne pytania. Dalsza część rajdu odbyła się w parku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Górkach. Po przybyciu na miejsce klasy odśpiewały piosenki, a następnie złożyły ślubowanie.

Kolejnym wyzwaniem były konkurencje sportowe przygotowane przez pana Krzysztofa Suleja oraz konkurencje teoretyczne tj.: konkurs wiedzy turystyczno-krajoznawczej o Powiślu; konkurs wiedzy o Kwidzynie, przygotowane przez pana Henryka Michalika i pana Antoniego Barganowskiego.

Rajd zakończył się miską ciepłej grochówki.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę, za ducha walki i mile spędzony dzień. A wyniki wkrótce...

Opracowanie: Marlena Kotłowska