XXVIII JESIENNY RAJD ŻAKÓW I CHRZEST KLAS PIERWSZYCH

26 września 2012 r. pierwszoklasiści zostali ostatecznie włączeni w poczet uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie, tym samym przyjmując na siebie wszystkie prawa, przywileje i obowiązki. Tak zwane "otrzęsiny" klas pierwszych odbyły się w Ogrodzie Dendrologiczny Nadleśnictwa Kwidzyn.

Pierwszym zadaniem było przygotowanie na dzień rajdu ciekawego nakrycia głowy oraz piosenki o swojej klasie. Kolejnym wyzwaniem, jakie klasy pierwsze otrzymały w dniu rajdu, było udzielenie odpowiedzi na pytania o szkole i jej nauczycielach. Zanim wszyscy udali się na miejsce odbywania rajdu, uczennice klasy III HT pomalowały pierwszakom twarze.

Po drodze na uczniów klas pierwszych czekała kolejna niespodzianka, była to wizyta w mini zoo na Miłosnej i zebranie jak najdokładniejszych informacji o znajdujących się tam zwierzętach.

Po przybyciu do Ogrodu Dendrologicznego klasy odśpiewały piosenki, a następnie złożyły ślubowanie pierwszoklasisty.

Następnym wyzwaniem, było sportretowanie swojego wychowawcy, udział w wielu ciekawych zmaganiach sportowych przygotowanych przez panią Annę Jaremko m.in.: rzut kaloszem, „przynieś rzecz”, czy skakanie przez sznura oraz
w konkursach teoretycznych tj.: konkurs wiedzy turystyczno-krajoznawczej o Powiślu; konkurs wiedzy o Kwidzynie, przygotowanych przez pana Henryka Michalika i pana Antoniego Barganowskiego.

Konkurencje te budziły wiele emocji, wszyscy reprezentanci byli zagrzewani do walki dopingiem swoich klas. Dzielnie chrzest znieśli również wychowawcy klas pierwszych, którzy razem z uczniami śpiewali, biegali, tańczyli i skakali.

Nie zabrakło także ciepłego posiłku w postaci kromki chleba i kawałka pieczonej przy ognisku kiełbaski.

Wyniki zmagań wkrótce…

FOTO GALERIA RAJDU