SMAK JESIENI - ŚWIĘTO CHLEBA

W sobotę 15 września na kwidzyńskim deptaku odbyła się coroczna impreza plenerowa „Smak Jesieni” dawniej „Święto Chleba” organizowana przez Lokalną Fundację Filantropijną "Projekt" oraz Kwidzyńskie Towarzystwo Kulturalne.  Podczas imprezy można było skosztować domowych produktów oraz smacznych wypieków i posłuchać dobrej muzyki. Nie zabrakło również jesiennej edycji Targów Staroci.

Nasza szkoła, po raz kolejny mogła zaprezentować wypieki uczniów ZSZ w zawodzie cukiernik. Uczennice klasy III cukiernik
i III Technikum Hotelarstwa przygotowały piękne stoisko, na którym zaprezentowane zostały pyszne ciastka, babki, bezy oraz chleby na naturalnym zakwasie, z ziarnami, a także sezamem.

Jak co roku, organizatorzy imprezy przygotowali dla szkół różne konkursy m.in.:
konkurs na najlepsze przetwory, najsmaczniejszy chleb i domowy smalec oraz jesienne ciasto.

Zdobyliśmy I miejsce w konkursie na najlepsze jesienne ciasto.

Dorota Falkowska, Ania Kuriata, Magdalena Michalczyk, Monika Hara uczennice III HT oraz Magda Kreft i Malwina Orłowska uczennice III C, podczas sobotniego festiwalu wspaniale promowały szkołę oraz sprzedawały nasze wypieki.

Dzięki temu zebraliśmy kwotę pieniężną w wysokości 242 zł, którą przekazaliśmy organizatorom. Wpłaty zostaną przeznaczone na zakup wyprawek szkolnych, dla dzieci z najuboższych rodzin.

Nad przygotowaniem i organizacją czuwały Panie: Anna Jabłońska, Dorota Wojciechowska, Teresa Komorowska i Marlena Kotłowska.

Materiał przygotowała: Marlena Kotłowska