Tradycje
Chrześcijaństwa

2016

13 kwietnia 2016 roku, uczniowie klas 3 TH i 1 WZ, brali udział w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Kwidzynie pt. "Przepisujemy Biblię z okazji 1050-lecia Chrztu Polski". Uczniowie mieli okazję poznać pracę Zakonu Benedyktynów, którzy kiedyś zajmowali się przepisywaniem ręcznym tekstów Pisma Świętego a obecnie pracują między innymi nad redakcją i tłumaczeniem Biblii.

Z okazji Tygodnia Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne w Kościele Katolickim, w dniu 21 kwietnia gościliśmy w naszej szkole siostrę Tomaszę - Benedyktynkę Misjonarkę OSB. Młodzież miała okazję poznać blaski i cienie życia zakonnego. Siostra Tomasza, chętnie odpowiadała na pytania, przybliżając sens życia konsekrowanego „ kobiet w czerni”.

Wiesława Grajewska