WYCIECZKA PO GOSPODARSTWACH AGROTURYSTYCZNYCH

W dniu 15 października grupa uczniów z klasy II HT (technik turystyki wiejskiej) wzięła udział w wycieczce zawodowej, której celem było zapoznanie się z działalnością gospodarstw agroturystycznych na terenie powiatu kwidzyńskiego.

Pierwszym punktem w programie wycieczki była Leśniczówka „Pod Akacją” w Ryjewie. Uczestnicy wycieczki zostali oprowadzeni po obiekcie przez Pana Grzegorza Pietkiewicza – prowadzącego gospodarstwo. Młodzież obejrzała pokoje, świetlicę oraz przyległy teren rekreacyjny.

Następnie grupa udała się do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Klimbergowice" w Sztumskiej Wsi - Państwa Brygidy Klingenberg-Homa i Wojciecha Homa. Podczas zwiedzania uczniowie mieli możliwość obejrzenia całego domu, obejścia, zwierząt rolnych, koni, piwnicy właścicieli, stawu, sauny itp. Tym razem osobami oprowadzającymi po obiekcie byli właściciel gospodarstwa, którzy opowiedzieli uczestnikom wycieczki jak prowadzić gospodarstwo, jacy goście chętnie przyjeżdżają na wypoczynek i jak spędzają czas w gospodarstwie.

Trzecim przystankiem było Gospodarstwo Agroturystyczne „Figlówka” w Laskowicach (gmina Prabuty). Młodzież zobaczyła salę weselną, kuchnię, pokoje, taras widokowy oraz pokój klubowy z kominkiem. Uwieńczeniem wyjazdu było ognisko
i pieczenie kiełbasek.

Organizatorkami tego udanego wyjazdu były panie: Magdalena Śnieg i Marlena Kotłowska.

Marlena Kotłowska