Dyktando języka
rosyjskiego

15 marca w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Gdańskiego
odbyło się dyktando języka rosyjskiego zorganizowane już po raz 10 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów rusycystyki.

Naszą szkołę w tym roku reprezentowały Madina Abdulykadrowa z klasy III wz oraz Katarzyna Czajka i Edyta Tkaczuk z klasy III GP.

Gratuluję odwagi, bardzo dziękuję za chęci i godne reprezentowanie od trzech lat nie tylko szkoły, ale i miasta, ponieważ jedynie z naszej szkoły uczniowie uczestniczą w tym trudnym przedsięwzięciu na poziomie wojewódzkim.

Głowni organizatorzy to oczywiście Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Gdańskiego, ale i Bałtycki Federalny Uniwersytet im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie.

Iwona  Grodecka -Trautsolt