Grand Lubicz

„Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”

2017

11 października 45 osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie wzięła udział w wizycie studyjnej w Hotelu Grand Lubicz w Ustce w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”. Projekt „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Młodzież została powitana przez  panią Ewelinę Jażdżewską – asystentkę prezesa Grand Lubicz Hotel*****

oraz Dorotę Janczukowicz -  Sales & Marketing Manager, która była organizatorem wyjazdu ze strony hotelu.

Grupy miały możliwość:

- zaobserwować urządzenia holu recepcyjnego
- zobaczyć piony funkcjonalne obiektu noclegowego, w szczególności strefy Medica.
- poznania wyposażenia strefy MEDICAL RESORT i zabiegów oferowanych przez hotel,
- zobaczenia strefy Spa & Wellness, Fitness & Gym, a także aquaparku,
- poznania wyposażeniem jednostek mieszkalnych, restauracji, baru, sal konferencyjnych oraz night klubu
- zobaczyć salę gastronomiczną, sposób nakrywania do stołu
- zwrócić szczególna uwagę na ubiór pracowników, ich kulturę osobistą
- zapoznać się z obowiązkami pracowników na każdym stanowisku, ich czasem pracy
- poznać ofertę dodatkowa proponowaną gościom korzystającym z usług hotelu

Młodzież z zainteresowaniem słuchała i pytała o różne sprawy dotyczące pracy i funkcjonowania hotelu. Dzięki tej wizycie uczniowie klasy pierwszej otrzymali wiedzę o tym, czego jeszcze będą się uczyć, uczniowie klas trzecich mogli poszerzyć wiedzę już zdobytą na przedmiotach zawodowych, uczniowie kończący klasę kucharką przyjrzeć się dokładnie rzeczywistym warunkom pracy i wymaganiom stawianym pracownikom w pięciogwiazdkowym hotelu.

Po wizycie w hotelu młodzież jeszcze miała możliwość zapoznania się z atrakcjami turystycznymi Ustki, które prezentowali uczniowie przygotowani do tego zadania.

W wycieczce wzięło udział zgłoszonych 45
(obecnych 42) i 3 opiekunów.

12 uczniów z klasy I Technik Hotelarstwa
19 uczniów z klasy III Technik Hotelarstwa
10 uczniów z klasy III Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych
4 uczniów z klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej – klasa kucharzy

oraz opiekunowie: Aleksandra Serdacka, Anna Jaremko, Marlena Kotłowska – organizator.

Wyjazd był niezwykle przydatny dydaktycznie. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zapoznać się z ofertą turystyczną zbudowaną na bazie walorów uzdrowiskowych, kulturowych i przyrodniczych. Uzyskali również informacje na temat sposobu funkcjonowania obiektu hotelarskiego, wpłynęło to również na ich integrację.

Planowane są kolejne wizyty 27.10 – do Doliny Charlotty oraz w styczniu – na Stena Line

Iwona Grodecka – Trautsolt
– koordynator odpowiedzialny za realizację projektu
„Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie.