Migawki ze staży
w Hiszpanii

Sevilla listopad - grudzień 2017   2017

2018

18.11.2017 roku kolejna grupa uczniów naszej szkoły rozpoczęła przygodę z Hiszpanią. Malaga powitała nas tuż po 23:00 przyjemnym, ciepłym powietrzem. Do  Sevilli dotarliśmy przed 2 w nocy. Tu serdecznie przywitała nas nasza koordynatorka z ramienia EuroMind – Agata Skiba. Podzieliliśmy się pokojami, pierwszymi wrażeniami … i powiedzmy że poszliśmy spać J
Malaga nocą już Sevilla
    20.11.2017 r. od samego rana zwarci i gotowi na poznanie swoich szefów, miejsc pracy i podpisanie stosownych umów. Dziś wielu pracowników EuroMind pomagało dotrzeć naszym stażystom do swoich miejsc pracy. Jutro już będą radzić sobie samodzielnie.

bryczki na tle palm

mały rekonesans okolicy

Po południu spotkaliśmy się pod Ogrodami Alcazar z Agatą Skibą, która opowiadała nam ciekawostki i pokazywała piękne zakątki Sevilli. Największe wrażenie zrobiła na nas  Katedra Giralda a także:
Torre del Oro, Plaza de Toros, Stara Fabryka Cygar
oraz Plaza de España. Miejsca urocze, na pewno będziemy

pełna gotowość czas do pracy do nich wracać przez cały miesiąc

Złota Wieża;         fabryka

cygar

Więcej informacji na naszym facebooku <<zajrzyj>>

Witamy w sesji wiosennej:) marzec - kwiecień 2018

Katedra

Plaza de
        Toros
24 marca 2018 roku Sevilla przywitała drugą 20-osobową grupę młodzieży wraz z opiekunami  z naszej szkoły, ciepłym choć wietrznym powietrzem. Rozpoczynamy przygodę w  Hiszpanii w ramach projektu POWER „ Hiszpański staż to nasza inwestycja w przyszłość”. W projekcie biorą udział uczniowie klas zasadniczych: kucharze, cukiernicy oraz klas technikum: papiernicy, gastronomia i hotelarze.

okolica wieczorową porą

Nasze staże odbywają się zgodnie z kierunkiem kształcenia w cukierniach, hotelach, restauracjach i barach, a uczniowie technikum papiernictwa w drukarniach, firmach zajmujących się tworzeniem i montażem banerów, umieszczaniem log  firm i reklam, obróbką zdjęć, składaniem książek i w sklepach papierniczych.

W drogę... dolecieliśmy :)

25.03.2018r. – pierwsze kroki naszych opiekunów prowadza cała grupę na Santa Semana – parady wielkanocne każdej z parafii Sevilli. Czas Wielkanocy jest szczególnym okresem w Andaluzji. Jesteśmy daleko od domów, ale i tutaj przeżywamy te święta razem z mieszkańcami Sevilli. Semana Santa to Wielki Tydzień w Andaluzji, kiedy codziennie bractwa każdej parafii wyruszają w przepięknej procesji upamiętniającej Drogę Krzyżową Chrystusa, ból Matki Bożej. Pokutnicy w charakterystycznych strojach, stożkowatych kapturach zasłaniających twarz, niosący krzyże, długie cienkie świece i dźwigający 500 tonowe platformy z figurami Matki Bożej lub umęczonego Chrystusa, pełne pięknych kwiatów i zapalonych świec. Wrażenia dopełnia śpiew i rytmiczna muzyka wygrywana na bębnach. Jesteśmy zaskoczeni i zachwyceni taką przepiękną tradycją. Będziemy jej świadkami przez cały tydzień.

Więcej info na fejsiku:)

Po południu sprawy papierkowe i od poniedziałku ruszamy do naszych miejsc pracy. Ogrom miasta trochę przeraża, ale jutro w dotarciu do miejsc stażu będą pomagać nam pracownicy EuroMind, a potem już damy radę ;-)