Szkolenie w puckim
hospicjum

       

2017

11-12 lutego w puckim Hospicjum pod wezwaniem św. Ojca Pio, uczniowie naszej szkoły Sandra Talik, Weronika Morawska i Krzysztof Zaręba wraz z opiekunem szkolnego wolontariatu panią Iwoną Grodecka - Trautsolt, brali udział w szkoleniu wolontariuszy.
           
  Całe szkolenie odbywało się pod okiem personelu najlepszego hospicjum w Polsce, założonego i prowadzonego przez zmarłego ks. Jana Kaczkowskiego. Szkolenie to zorganizowało i zaprosiło chętne osoby z całego Kwidzyna, Towarzystwo Przyjaciół Chorych w nadziei, by i nasze kwidzyńskie hospicjum zaczął wspierać wolontariat. Dwa dni spotkań z ludźmi WIELKIEGO {#heart} serca, uśmiechniętych,
           
pozytywnie nastawionych, otwartych, sympatycznych, z ogromnym dystansem do siebie, szacunkiem dla chorego, Jego rodziny, dla wolontariuszy i swoich współpracowników. Ciepła atmosfera, przyjazne, przestronne pomieszczenia sprawiają, że nie odczuwa się tu "szpitalnej" atmosfery. Myślę, że słowo - hospicjum - nabrało w tym miejscu swojego pierwotnego znaczenia od łacińskiego - hospes - oznaczającego - gościa.... i rzeczywiście - każdy, kto tu przybywa jest gościem przepięknie ugoszczonym w ostatnich chwilach swojego życia.
 

    

           
     
         

Iwona Grodecka-Trautsolt