Sprawozdanie

Malaga 2 tydzień

     2019


Tydzień staży w hiszpańskich firmach za nami. Młodzież pilnie pracuje do południa, a niektórzy troszkę dłużej śpią i pracują do popołudnia . Staramy się urozmaicić pobyt naszym podopiecznym i po pracy spędzamy wspólnie czas na zwiedzaniu ciekawych miejsc Malagi. Byliśmy w przepięknej Katedrze Malagi podczas mszy i na pewno wrócimy tam również na zwiedzanie. Odnaleźliśmy parę innych przepięknych świątyń w zaułkach malagijskich uliczek. Każdą z naszych wycieczek kończymy na Plaza de la Mereced, przy którym stoi dom rodzinny Picasso i wiele radości sprawia naszej młodzieży ławeczka z jego postacią. W czwartkowe późne popołudnie wspięliśmy się na punkt widokowy Malagi, z którego rozpościera się przepiękny widok na El Parque, na pobliską arenę walk byków – aktualnie w remoncie oraz na port z latarnią morską La Farola. Tutaj panowie uczcili naszą polską tradycję 8 marca – otrzymaliśmy piękne bombki z widoczkami Malagi. W niedzielę, kiedy większość zabytków można zwiedzić za darmo, wróciliśmy tutaj, by zobaczyć fortecę Alcazabę i zamek Gibralfaro.

Obejrzyjcie złączone przez pana Michała Wejtko zdjęcia i przekonajcie się sami, jak piękne widoki z tej wysokości można podziwiać.

W sobotę do południa byliśmy na największym w Maladze targu owoców, warzy, ryb i przypraw. Targ jest czynny codziennie, ale nasza pracująca młodzież raczej nie miałaby szans zobaczyć go przed czy po pracy z powodu swoich obowiązków. Dawid, który ma swój staż w pobliskiej restauracji, mówi, że Jego szef zaopatruje się tutaj codziennie w świeże produkty.

Popatrzcie uważnie na zdjęcia, jak zupełnie inaczej wyglądają niektóre owoce/warzywa, które spotykamy również i w naszych sklepach.

Pogoda jest wyśmienita, z dnia na dzień coraz cieplej. Mamy też czas na wspólne plażowanie
i pływanie w Morzy Śródziemnym, chociaż oczywiście jesteśmy wyjątkami – dla Hiszpan to wciąż pora zimowa – temperatura 23 stopni nie oznacza wcale, że jest im ciepło ;-)

Zachęcamy do śledzenia naszej strony na Facebooku. Młodzież opisuje tam swoje obowiązki, nowe doświadczenia, wypełniony czas wspólnymi działaniami. Swoim zainteresowaniem wspieracie ideę korzystania projektów Erasmus+.

 

      Iwona Grodecka - Trautsolt