Sprawozdanie

Malaga 4 tydzień

     2019


Kończymy trzeci tydzień staży w hiszpańskich przedsiębiorstwach. Młodzież nabywa nowych doświadczeń i utrwala już poznane czynności. Połowiczne opinie wyszły bardzo zadawalająco, trzeba tylko więcej pracować na językiem hiszpańskim. Nasza opiekunka z ramienia EuroMind - Maja - jest z nas bardzo zadowolona.

We wtorek dołączyła do nas pani Marta Goc – Kozakiewicz, której zadaniem jest przeprowadzić monitoring miejsc staży młodzieży, sposobu organizowania wolnego czasu przez opiekunów, przez firmę Euromiand, miejsca zakwaterowania i wywiązywania się ze wszystkich zobowiązań związanych z projektem. Po pracy i wieczorami spędzamy teraz czas wspólnie, by jak najwięcej pokazać pani Marcie w Maladze i wypełnić wolne chwile całej grupie, ponieważ pogoda troszkę nam się ochłodziła i więcej czasu spędzamy w Inturjoven.

Dwie super wycieczki w ostatni weekend – do Gibraltaru i do Rondy – sprawiły, że młodzież poznała się jeszcze lepiej i miło spędziliśmy ze sobą czas. W Inturjoven nie ma takiego miejsca, gdzie moglibyśmy wspólnie w jednym miejscu posiedzieć i jest to to, czego nam tutaj bardzo brakuje.

Gibraltar to wyzwanie kondycyjne – młodzież super dała sobie radę i uszczęśliwiona podziwiała z góry piękne widoki w towarzystwie uroczych małp – makak berberyjskich. Ronda natomiast to urocze, romantyczne miasteczko położone na skraju kanionu, pełne charakterystycznej zabudowy dla arabskiego układu miast. Pogoda nam w te chwile sprzyjała. Nie było za gorąco, ale też nie padało. Może wiatr mógłby być ciut słabszy. Nic jednak nie zepsuje widoków i na Gibraltarze i w Rondzie.

 Obejrzyjcie zdjęcia zamieszczone na naszej stronie przez młodzież oraz podsumowujące cały tydzień przez pana Michała Wejtko i sami oceńcie.

Iwona Grodecka - Trautsolt