Wycieczka zawodowa
papierników

Wycieczka integracyjno-zawodowo Papierników do zakładu celulozowo - papierniczego Mondi Świecie S.A.

14.12.2017

14 grudnia 2017 roku, tydzień po wycieczce szkoleniowej do zakładu przetwórstwa papieru, uczniowie 2 i 3 klasy technikum papierniczego udali się zwiedzać jedną z największych fabryk produkujących papier workowy oraz liner i fluting na tekturę falistą – Mondi w Świeciu.

Po krótkim powitaniu, przedstawieniu firmy i szkoleniu BHP w sali konferencyjnej uczestnicy wycieczki udali się na teren zakładu, gdzie mogli zobaczyć plac drzewny, najnowszą maszynę ECO MP 7 i wyposażenie laboratorium. Na koniec spotkania zwiedzający zostali zaproszeni na obiad. Wystrój stołówki sugerował, że mocny papier może służyć również jako element dekoracji wnętrz.

Przed odjazdem papiernicy w ramach podziękowania wręczyli opiekunom kubki z logo „Technik papiernictwa”.

H. Gruszka, J. Michlewicz